PIS - akcie

Syndikovať obsah
Aktuálne informácie o meste Prešov, informácie o spoločenských, kultúrnych a športových akciach v Prešove a v prešovskom regióne
Aktualizácie: pred 53 min 6 s

Sú Prešovčania s MHD spokojní?

20. júl 2018 - 14:09
Prešovčania hodnotili svoju mestskú hromadnú dopravu. Anketa ukázala, že prešovskí cestujúci by privítali preferenciu verejnej dopravy a potešilo by ich hlavne viac spojov, ktoré by chodili častejšie a optimálnejšie by na seba nadväzovali.
Kategórie: Prešov

Na Rock pod Kameňom 2018 sa tešia návštevníci z celého sveta

20. júl 2018 - 11:50
Už za necelý mesiac sa v rekreačnej oblasti Sninských Rybníkov otvoria brány festivalu ROCK POD KAMEŇOM, ktorého program si prezriete aj s časovým harmonogramom na webových stránkach festivalu.
Kategórie: Prešov

Prešovčania oslávia výnimočné okamihy v krajšej obradnej sieni

20. júl 2018 - 8:11
Obradná sieň na Jarkovej ulici prešla rekonštrukciou. Svoje „áno“ si v nej budú môcť snúbenci povedať už od 21. júla.
Kategórie: Prešov

ELÁN SI DÁ OPEN AIR A ODŠTARTUJE TURNÉ K PÄŤDESIATINÁM

19. júl 2018 - 12:00
Najpopulárnejšia slovenská kapela Elán bude síce oslavovať 50 rokov na scéne až na jesennom turné, ešte predtým však muzikanti okolo Joža Ráža pripravia fanúšikom tri veľkolepé koncerty pod holým nebom.
Kategórie: Prešov

Seniori, čítajte pozorne! Dodržujte tieto rady a neprídete o peniaze

19. júl 2018 - 10:57
Slovenská polícia sa opäť obracia na seniorov, ktorí sa až príliš často stanú obeťami podvodu. Pozrite si zoznam dobrých rád, ktoré môžu pomôcť aj vám.
Kategórie: Prešov

Slzy šťastia Patrika Hermana

19. júl 2018 - 10:12
Päť detí z Prešova prežilo nezabudnuteľné momenty v letnom tábore neďaleko Podbrezovej. Nájdite si štyri minúty času a prežite aj vy ich radosť.
Kategórie: Prešov

KK JUNIOR - úspech detí a klubu

19. júl 2018 - 9:01
Prinášame Vám rozhovory s trénermi z Karate klubu JUNIOR.
Kategórie: Prešov

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove vyhlasuje pátranie po nezvestnej osobe !

19. júl 2018 - 8:33
TKÁČIK Martin, nar. 09. 03. 1990, bytom Hrabovec 42, okr. Bardejov.
Kategórie: Prešov

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove vyhlasuje pátranie po nezvestnej osobe !

18. júl 2018 - 16:02
KARASOVÁ Viktória, nar. 15.03. 2002, bytom Levoča.
Kategórie: Prešov

Detský folklórny súbor Dúbravienka úspešne reprezentoval Prešov v Poľsku

17. júl 2018 - 10:14
Pred pár dňami sa Detský folklórny súbor Dúbravienka z Prešova vrátil z medzinárodného detského folklórneho festivalu v poľskej Poznani. 34-členná výprava nás úspešne reprezentovala na festivale „Kids fun folk“, ktorý sa organizuje od roku 2010.
Kategórie: Prešov

Výnimočná odroda rumančeka kamilkového ako ďalší tromf vedcov z Prešovskej univerzity.

17. júl 2018 - 8:52
Vedcom z Prešovskej univerzity v Prešove sa podarilo vyšľachtiť novú, ojedinelú odrodu rumančeka kamilkového (Matricariarecutita L.) s názvom Lianka. Proces šľachtenia, ktorý sa realizoval na pôde nezávislého Centrálneho výskumného ústavu testovania odrôd v poľskom SlupiaWielka trval tri roky. Jeho výsledkom je udelenie právnej ochrany na danú odrodu zo strany Úradu Spoločenstva pre odrody rastlín (CPVO) sídliaceho vo Francúzsku.
Kategórie: Prešov

Nafúkam z piva Birell?

16. júl 2018 - 11:24
Znalci a polícia v tom majú jasno: Z Birella s 0,5 % nenafúkate! A je to tu! Dovolenková sezóna je v plnom prúde a s ňou aj zvýšený počet policajtov na cestách. Pozorne kontrolujú, či si šoféri za volant nesadli po nejakom tom poháriku. Mnoho vodičov preto váha, či si môžu pred jazdou vychutnať nealkoholické pivo, ktoré má v sebe 0,5 % alkoholu, alebo si zamaškrtiť na niektorých sladkostiach. Tejto téme sa venovala aj polícia, ktorej výsledky hovoria jasnou rečou: Je jedno, či je na obaloch piva 0,0 % alebo 0,5 % alkoholu. Nafúkate „nulu“.
Kategórie: Prešov

Filmové leto v regióne Šariš

16. júl 2018 - 10:14
V Prešove aj vo Veľkom Šariši to v lete žije filmami. Obyvatelia týchto miest, ale aj návštevníci, ktorí sa tu zdržia na pár dní, môžu počas júla a augusta zažiť neopakovateľnú atmosféru letného kina hneď na niekoľkých rôznych miestach a podujatiach. Od júna organizuje Kino Pocity premietania v záhradnom kine za Scalou, minulý týždeň začali premietať aj v Lanovom centre na Sídlisku 3 v Prešove, od piatku do nedele čaká všetkých festivalových nadšencov Filmová noc na hrade Šariš a august bude v prešovskej záhrade umenia patriť Bažant Kinematografu.
Kategórie: Prešov

Otvárame ďalší termín? Máš už len pár dní na podanie prihlášky!

13. júl 2018 - 15:42
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky otvára už druhýkrát pomaturitné štúdium v odbore bezpečnostná služby – základná policajná príprava s možnosťou nástupu už od 18 rokov. Týmto projektom chceme osloviť a pripraviť na službu v polícií mladých ľudí a to najmä absolventov stredných odborných škôl, ktorí nemajú možnosť vstúpiť do služieb polície, kvôli zvýšenej vekovej hranici prijatia od 21 rokov.
Kategórie: Prešov

Zúčtovanie plomb v zmysle zákona o ERP

13. júl 2018 - 15:14
V zmysle zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice a o zmene a doplnení zákona SNR č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov s účinnosťou od 1. januára 2018 sú servisné organizácie povinné vykonať zúčtovanie odberu a použitia prevzatých plomb za 1. polrok 2018 na colnom úrade. Ide o plomby na elektronické registračné pokladnice.
Kategórie: Prešov

V Stropkovskom kaštieli môžu milovníci umenia obdivovať historické hodiny

13. júl 2018 - 15:04
V Stropkove zastal na chvíľu čas a to doslova. Návštevníci kaštieľa sa tu môžu pokochať pohľadom na súbor asi 60-tich vzácnych historických hodín z obdobia 18. až prvej polovice 20. storočia. Výstava pod názvom In arte voluptas – V umení je pôžitok, ktorú sprístupnili v piatok 13. júla v Stropkovskom kaštieli, potrvá do 2. septembra.
Kategórie: Prešov

Strom roka - medzi finalistami je aj Prešov !

13. júl 2018 - 10:32
Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí už 16. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Svojho favorita medzi finalistami má aj Prešov - Stromom roka môže byť ginko dvojlaločné, ktoré rastie v Záhrade umenia.
Kategórie: Prešov